Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Egér
Verzió: 3  
Változtatta: laca-n
Változtatás dátuma: 2009-09-06 11:50:54
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Az egér vagy a mouse a [számítógép]hez csatlakoztatható [perifériák] egyike. Segítségével a gép asztalán kattinthatunk ikonokra, illetve különféle műveleteket hajhatunk végre a segítségével. Először az Apple használta, aztán széles körben elterjedtté vált a használata, ma már a grafikus felületű [operációs rendszer]ek használata elképzelhetetlen lenne nélküle. Nevét a kisállatot utánzó formájáról és színéről kapta.

Az egér általában egy fém vagy műanyag dobozból, egy kis golyóból, egy vagy több gombból és egy zsinegből (vagy vezetéknélküli vevőből) áll. Az egér működését a képernyő a kurzor jelzi, ami általában egy kis nyilacska. Az egér működése függ attól a felülettől is, amelyen használják, ezért sokan alátétet (mousepad) használnak a zavartalan működés érdekében.

A [notebook]ok és [laptop]ok esetében az egeret a beépített [touchpad] helyettesíti, de ezekhez a gépekhez is csatlakoztathatunk külső egeret is.


Az egér általában egy fém vagy műanyag dobozból, egy kis golyóból (mely az egér mozgatása során elfordulásával 2 optikai elmozdulásérzékelőt forgat), egy vagy több gombból és egy zsinegből (vagy vezetéknélküli adó/vevőből) áll.

A manapság elterjedt egerek nem a fent említett úgynevezett "golyós" elven, hanem optikai elmozdulás[érzékelő]vel működnek, ezzel kizárva a mechanikai meghibásodásokat, javítva az egér pontosságát, használhatóságát.

Az egér működését a képernyő a kurzor jelzi, ami általában egy kis nyilacska. Az egér működése függ attól a felülettől is, amelyen használják, ezért sokan alátétet (mousepad) használnak a zavartalan működés érdekében.

A [notebook]ok és [laptop]ok esetében az egeret a beépített [touchpad] , vagy beépített [hanyattegér] ([trackball]) helyettesíti, de ezekhez a gépekhez is csatlakoztathatunk külső egeret is.











Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése