Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Mark Zuckerberg
Verzió: 1  
Változtatta: dzsim
Változtatás dátuma: 2017-02-16 15:05:46
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Mark Elliot Zuckerberg 1984. május 14-én született a New York állam béli White Plains-ben, de Dobbs Ferryben nőtt fel. Mark ZuckerbergProgramozó, a Facebook megálmodója és létrehozója. A Facebook 24%-os tulajdonosa, dollármilliárdos. A céget iskolatársaival közösen hozta létre: Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin, Chris Hughes.


2010-ben az év emberének választották.


Édesapja Edward Zuckerberg, fogorvos. Édesanyja pszichiáter. Három testvére van: Randi, Donna, Arielle.


2012. május 19-én feleségül vette Priscilla Chant.


Már gyerekkorában megmutatkozott a számítógépek iránti érdeklődése. Írt egy programot édesapjának, ami lehetővé tette a fogászat és a lakásuk közötti számítógépes kommunikációt. A korához képest is kimagaslóan tehetséges volt a programozás terén. Ezt David Newman is elismerte, aki abban az időben külön foglalkozott vele.

 

Tanulmányai, pályafutása:
A Mercy College-ban kezdte magát tovább képezni és videojátékok fejlesztésével foglalkozott.
New Hampsire-ben a Philip Exeter Academy-n folytatta tanulmányait, ahol latint is tanult. Diplomáját végül irodalomból szerezte.
Még a középiskolában létrehozott egy Szinapszis (Synapse Media Player) nevű zenelejátszót, ami képes volt vizsgálni a felhasználók szokásait. Ez volt a Pandora elődje. Ezt elküldte a Slashdothoz és hármasra (ötös listán) értékelték a PC magazintól. A [Microsoft] és az AOL is megpróbálta értékesíteni a programot és alkalmazni Zuckerberget, de inkább beiratkozott a Harvard Egyetemre 2002-ben. Itt csatlakozott az Alpha Epsilon Pi szövetséghez. Híres volt arról, hogy hőskölteményeket (pl. Iliasz) szavalt.


Itt kezdődött a [Facebook] sztori is. A Facebook előde egy harvardi dolognak indult 2002-ben, de végül kiterjesztették más Harvardhoz kötődő iskolákba is, mint pl. a Stanford, Dartmouth, Columbia, New York University, Cornell, Brown, vagy a Yale.
Dustin Mostovizcal és néhány barátjával együtt Kaliforniába, Palo Altoba költözött, ahol kibéreltek egy lakást, melyet irodának használtak. Találkozott Peter Thiellel, aki befektetett a cégbe. Első rendes irodájukba 2004 nyarán költöztek.


A Facebook indulása után 2004 februárjában még egy egyetemi körökhöz tartozó oldalt is felraktak a netre i2hub néven. Ennek fókuszában a peer-to-peer filemegosztás volt. A fejlesztője Wayne Chang volt. Ennek reagálására Zuckerberg , Andrew McCollum, Adam D’Angelo és Sean Parker 2004 augusztusában bejelentette az i2hub riválisát a Wirehog-ot. Az volt az előfutára a Facebook Platform alkalmazásoknak.  A Facebook Platform 2007. május 27-én került bejelentésre. Rövid időn belül több mint 800.000 fejlesztője lett a Facebooknak szerte a világon. 2008. július 23-án létrejött a Platform egyik verziója a Facebook Connet.
2007. novemberében a Beacon hirdetési formával bővült a Facebook. Ezen keresztül az emberek információkat, keresési és internetezési szokásokat oszthatnak meg a Facebookon.


A ConnectU polgári per:
Cameron Winklevoss, Tyler Winklevoss és Divya Narendra a Harvard tanulói megvádolták Zuckerberget, hogy elhitette velük, hogy létrehozza a HarvardConnection.com oldalt (ConnectU). 2004-ben beperelték. 2007. március 28-án ejtették a vádakat. 2007. július 25-ére tűzték ki a tárgyalást, ejtették a vádat. 2008- június 25-én a Facebook beleegyezett, hogy 25 millió dollárt fizessen nekik.

A Facebook film:
"The Social Network" címmel 2010. október 1-jén került bemutatásra a Facebook történetéről szóló film, amelynek alapjául a "Véletlenül milliárdos" című Ben Mezrich könyv szolgált.









Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése