Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Nyílt forráskód
Verzió: 4  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2020-11-25 14:14:57
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

A nyílt forráskódú (open source) [program]ok [forráskód]ja is a felhasználó rendelkezésére áll, ezt úgy módosíthatja, ahogyan az számára a legmegfelelőbb lesz. Az ilyen programokat általában egy közösség fejleszti ki, és ingyenesen használhatóak.

Az Open Source emellett márkajegy is, amelyet az Open Source Initiative birtokában van. Ez a közösség a következőképpen határozza meg a nyílt forráskódú [szoftver] fogalmát: az adott szoftver mindenki által korlátozás nélkül hozzáférhető kell legyen, a forráskódot is közzé kell tenni, az átírt változatok neve nem egyezhet meg az eredeti névvel.Ez a megközelítés nagyon hasonlít az ingyenes szoftver és a [copyleft] elgondolásokhoz. Ezekkel módszerekkel fejlesztették a [Linux] [operációs rendszer] nagy részét, amely a mai napig így működik.  A nyílt forráskódú programok kereskedelmi téren is kezdenek fontos szerepet játszani: számos cég és közintézmény választja a Linux alapú rendszereket a [Windows]-szal szemben.



A nyílt forráskódú (open source) [program]ok [forráskód]ja is a felhasználó rendelkezésére áll, ezt úgy módosíthatja, ahogyan az számára a legmegfelelőbb lesz. Az ilyen programokat általában egy közösség fejleszti ki, és ingyenesen használhatóak.

Az Open Source emellett márkajegy is, amelyet az Open Source Initiative birtokában van. Ez a közösség a következőképpen határozza meg a nyílt forráskódú [szoftver] fogalmát: az adott szoftver mindenki által korlátozás nélkül hozzáférhető kell legyen, a forráskódot is közzé kell tenni, az átírt változatok neve nem egyezhet meg az eredeti névvel. Ez a megközelítés nagyon hasonlít az ingyenes szoftver és a [copyleft] elgondolásokhoz. Ezekkel módszerekkel fejlesztették a [Linux] [operációs rendszer] nagy részét, amely a mai napig így működik.  A nyílt forráskódú programok kereskedelmi téren is kezdenek fontos szerepet játszani: számos cég és közintézmény választja a Linux alapú rendszereket a [Windows]-szal szemben.

 










Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése