Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: OSI modell
Verzió: 2  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2009-01-21 18:01:10
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Az OSI (Open System Interconnection) modell a hálózatbeli kommunikáció szabványa. Arról gondoskodik, hogy a hálózat két pontja közti üzenetküldés akadálytalanul megvalósuljon. A kommunikációs folyamatban hét réteget különít el, annak érdekében, hogy az egyes funkciók könnyen kezelhetőek legyenek. A kommunikáció minden résztvevője rendelkezik ezekkel a rétegekkel és funkciókkal, vagyis az üzenet áthalad mind a hét rétegen a küldő és a fogadó oldalán is.
A hét réteget két csoportba oszthatjuk: a felső négy réteget azoknál az üzeneteknél működik, amelyek a számítógépünkre érkeznek, az alsó három pedig az áthaladó üzeneteknél aktív.
A hét réteg, felülről lefele haladva a következő:
7. réteg - [Alkalmazás]ok: Itt azonosítódnak a kommunikációs folyamat résztevői, itt zajlik az autentikáció és az esetleges [titkosítás]. Fontos, hogy ez a réteg nem maga az alkalmazás, bár egyes alkalmazások elláthatják ennek a rétegnek a funkcióit.
6. réteg - Megjelenítés: ez a réteg általában az adott [operációs rendszer] része, és arról gondoskodik, hogy a bejövő, illetve kimenő üzenetek a felhasználó számára a megfelelő módon legyenek bemutatva. Néha szintaktikai rétegnek is nevezik.
5. réteg - Folyamatok és kapcsolat: ez a réteg hozza létre, koordinálja és fejezi be az egyes párbeszédeket, cseréket a két végpontban lévő alkalmazások között. A folyamatokat és a kapcsolatot magát irányítja.
4. réteg - [Adatátvitel]: Ez a réteg felügyeli a teljes adatátviteli folyamatot: ellenőrzi, hogy az adott üzenet minden [csomag]ja megérkezett-e, feltárja az esetleges hibákat.
3. réteg - Hálózat: az [adat] továbbításának az útvonalát biztosítja, az áthaladó adatokat is továbbküldi a címzettnek.
2. réteg - Adatkapcsolás: biztosítja a fizikai réteggel való szinkronizációt, illetve az adattovábbítás szabványait.
1. réteg: Fizikai réteg: a bitáramlást mechanikai és elektronikai szinten biztosítja, azokat a [hardver]eket, amelyek az adatátvitelhez szükségesek.
 









Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése