Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Szerver virtualizáció
Verzió: 1  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2009-06-20 17:16:22
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

A szerver virtualizáció során a [rendszergazda] egy szoftveres [alkalmazás] segítségével a fizikai [szerver]t több [virtuális] környezetre osztja fel. Ezeket független virtuális szervernek vagy [partíció]knak is nevezik.

A szerver virtualizáció leírására három népszerű modell alakult ki:

  • a virtuális gép modell: a kiszolgáló/vendég paradigmán alapul, minden vendég a [hardver] szint virtuális imitációján alapul, így létre lehet hozni olyan [felhasználó]kat is, amelyek különböző [operációs rendszer]eket használnak. A vendégek nem látják a [hosz]t operációs rendszerét, így azt sem tudják, hogy virtuális erőforrásokat használnak.
  • a paravirtuális gép modellje ugyancsak a hoszt/vendég paradigmát használja, csakhogy ebben az esetben a vendégek operációs rendszerének a kódját is módosítják, ezt nevezik [portolás]nak.
  • az operációs rendszer [virtualizáció]jának modellje: ebben az esetben a hoszt egyetlen [kernel]t futtat, és minden vendég számára exportálja az operációs rendszer működtetésének lehetőségét. Itt mindenkinek ugyanazt az operációs rendszert kell használnia, mint a hosztnak, csak a különféle disztribúciók vannak engedélyezve.

A szerver virtualizáció lehetővé teszi az erőforrások gazdaságosabb kihasználását, az adminisztráció megkönnyítését és a tesztelés és fejlesztés hatékonyabbá tételét.










Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése