A Wikipédia egy webes lexikon, amely ingyenesen hozzáférhető és felhasználható. Mivel a projekt nyitott, ezért bárki létrehozhat új szócikket és szerkesztheti a már meglévőket. A cél az, hogy a javításokkal minél pontosabb és információgazdagabb bejegyzések szülessenek. Ezt pedig a közösség önellenőrzésén keresztül valósítják meg. A Wikipédia több, mint 100 nyelven készül már, köztük magyarul is.
Kiadója a Wikimedia Foundation, amely Floridában működik. Non-profit alapítvány, amelynek célja különféle nyílt webes wiki tartalmak fejlesztése. A Wikipédia mellett a Wikiszótárat, a Wikiidézetet, a Wikikönyveket és még néhány hasonló oldalt üzemeltet.
A Wikipédia angol nyelvű változata 2001-ben indult el, eddig ez a legpontosabb és legrészletesebb, 2003-ban pedig a magyar. A szócikkek a GNU copyleft licensz alatt állnak, vagyis szabadon felhasználhatóak és módosíthatóak, de mindig fel kell tüntetni az eredeti változatot és szerzőt és kereskedelmi forgalomba nem hozható. Mára az egyik legnépszerűbb online információforrásnak számít, amelyhez egyre több önkéntes csatlakozik.