Már 1284 szócikk közül válogathatsz.

A Netpédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető internetes tudástár. Legyél Te is a Netpédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: A Gmail használata és trükkjei
Verzió: 2  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2017-02-03 15:35:49
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

 

Most egy olyan rendszerről írunk, amit sokan használunk, de talán nem használják ki eléggé. Ez pedig a Google Mail levelező rendszer. Mitől népszerű annyira a Gmail?


Most egy olyan rendszerről írunk, amit sokan használunk, de talán nem használják ki eléggé. Ez pedig a Google Mail levelező rendszer. Mitől népszerű annyira a Gmail?


 

Először is: ingyenes. Mivel a Google az egész Internetet átszövi, Google account-unk, vagyis felhasználó fiókunk az egész világon zökkenőmentesen használható. Nincsenek elérési és sávszélességi problémák, és a rendelkezésre állásban sem nagyon találhatunk kivetnivalót. Regisztrálni a www.gmail.com oldalon tudunk. Értelemszerűen kell pár adatot megadnunk és már meg is van a fiókunk.


Először is: ingyenes. Mivel a Google az egész Internetet átszövi, Google accountunk, vagyis felhasználó fiókunk az egész világon zökkenőmentesen használható. Nincsenek elérési és sávszélességi problémák, és a rendelkezésre állásban sem nagyon találhatunk kivetnivalót. Regisztrálni a www.gmail.com oldalon tudunk. Értelemszerűen kell pár adatot megadnunk és már meg is van a fiókunk.


Belépés után nézzük a beállítási lehetőségeket (a jobb felső sarok közelében keressétek).

 

Természetesen van névjegyzék, ahol korlátlan mennyiségű kontaktot vehetünk fel. A levélírásra és olvasásra nem térnék ki mert ezek teljesen magától értetődőek.


Természetesen van névjegyzék, ahol korlátlan mennyiségű kontaktot vehetünk fel. A levélírásra és olvasásra nem térnék ki, mert ezek teljesen magától értetődőek.


 

Az általános, és mindenhol megtalálható lehetőségeken felül, azokat szeretném kiemelni, amik különlegesek és megkönnyítik az életünket.

Ilyen pl. a beszélgetések összefűzése, ez azt jelenti, hogy ha kaptok egy levelet, válaszoltok és arra is válaszol ugyanaz a feladó, nem külön-külön fogjátok látni, hanem az egy levélre adott válaszok csoportosítva lesznek egy füzérbe.

 

Sokat könnyít ez a funkció levelezőlista használatakor (amikor többen írnak vissza ugyanarra a levélre) vagy hosszas csevegésnél, vagy valamilyen megrendeléskor, amikor szeretnéd együtt látni a leveled és az arra kapott válaszokat.

 

Az asztali értesítés azt jelenti, hogy ha kapunk egy levelet és elkezdünk rá válaszolni, a lap alján egy kis ablak jelzi, ha a feladó időközben új levelet írt és egyből meg tudjuk nyitni a frissítéseket.

 

Saját, testre szabott aláírást is be tudunk állítani, ha pl. szeretnénk, ha a blogunk címe vagy a telefonszámunk minden címzetthez eljutna anélkül, hogy erre külön figyelnünk kéne, állítsuk be bátran, minden levelünk végére oda fogja a Gmail biggyeszteni.

 

Az automatikus válasz nem egy új feature, hiszen a legtöbb levelezőrendszer ismeri, azonban azért említjük meg, mivel egy meglehetősen vitatott lehetőségről van szó. Nem biztos ugyanis, hogy célszerű bárkivel – és az emailnél tényleg bárkivel közöljük, hiszen nem tudjuk kontrollálni kinek küld választ a rendszer – tudatni, hogy éppen nem vagyunk otthon, és mikortól meddig. Sajnos manapság sokan még a legalapvetőbb adatbiztonsági szabályokra sem figyelnek oda, pedig az adataink egyre fontosabbá válnak a mindennapjainkban. Az automatikus válasz egy üzleti levelezésben talán hasznos lehet, bár ott is kezd kikopni, azonban a magánlevelezésben e sorok írója határozottan ellene van.

 

A Gmail egyik nagy előnye a címkézés. Ha kapunk egy levelet, elolvasás után egyből rá tudunk húzni egy tetszés szerinti címkét, így pár nap (vagy akár év) múlva egyből lehet tudni, hogy ez a barátoktól jött, munkahellyel kapcsolatos vagy az internetszolgáltatómtól kaptam. Hogy milyen címkéket készítsünk magunknak, az az egyéni ízléstől függ, de érdemes kihasználni ezt a funkciót, mindenkinek személyre szabottan. Ha a beállításokon belül, fent a címkékre kattintunk, itt látjuk majd az összeset, és azt is, hány beszélgetést rendeltünk hozzá.

 

Nézzük a címkézés (és a színezés:) menetét: Ha kapunk egy levelet, nyissuk meg! Kattintsunk a címkékre, majd a létrehozásra. Adjuk meg a nevét és ezzel máris megjelöltük az adott levelet, illetve az oldalsávban is megjelenik az új címke.

Ezután jön a kreatív rész: kattintsunk rá az oldalsávban a neve melletti kis négyzetre! A kis színes négyzetekre kattintva használhatjuk a gyári beállításokat is, de akár személyre is szabhatjuk az egyéni színekre kattintva. A színezés előnye, hogy a színek megkönnyítik a címkék közötti navigálást.

Itt beállíthatjuk a címke háttérszínét, illetve a betű színét is, így a lehetőségek száma szinte végtelen.

Nézzünk vissza a beállításokhoz! A rendszercímkéknél azt állíthatjátok be, mit szeretnétek megjeleníteni a Gmail oldalatokon (a bal oldali sávban). A saját címkéinket, amiket sűrűbben használunk, jelenítsük meg, hogy könnyebb és gördülékenyebb legyen a levelek megjelölése később. Természetesen ezeket a beállításokat is bármikor megváltoztathatjuk.

 

Ami még nagyon hasznos ebben a programban, az a keresési lehetőség. Egyszerűen kiválasztjuk, hogy mely mappában keressen, beírjuk a keresett kifejezést és már ki is dobja a Gmail az eredményeket. Ugyanígy ha pl. egy linket keresünk, amit valamelyik levélben láttunk, nyissuk meg a bejövő leveleket és írjuk be a kereső ablakba: http:// Egyből látni fogjuk az összes levelet, amibe beleírtak nekünk egy-egy linket.









Médiapédia Patikapédia Ecopédia Jógapédia Vinopédia Webfazék Mammutmail
marketing és média tudástár egyészségügyi enciklopédia gazdasági, pénzügyi tudástár jóga tudástár borászati tudástár receptek online nagy fájlok küldése