Abszolút hivatkozásnak hívunk egy hivatkozást akkor, ha
- Saját gépen a hivatkozott fájl vagy könyvtár a teljes elérési utat leírjuk. Például: c:\downloads\letoltott.txt (ahol a C:\ a meghajtót, a downloads\ a downloads nevű mappát, a letoltott.txt a hivatkozott fájlt jelöli)
- Internetes hivatkozások esetén meg kell határozni a hivatkozott weboldal, vagy file elérési [internetprotokoll]?ját, pontos helyét a domain névvel kezdődően:
példa: http://www.google.hu/index.html. - Internetes oldalakon belül létrehozott abszolút hivatkozások a következő paranccsal érhetők el:
<a href="http://www.google.hu/index.html">Ha ide kattintasz, Google főoldlra jutsz!</a>
A HTMl leíró nyelvben a hivatkozás parancsa az "<a href=", az utána írt abszolut hivatkozás a [internetprotokoll]?t, a domain nevet ([webszerver]? címét), és az azon található címet (oldalt vagy alkönyvtárat) adja meg. A parancs lezárására szolgáló ">" karakter után írt szöveg (lehet kép is) fog megjelenni a weboldalon, amire kattintva érhetjük el a hivatkozott tartalmat. A parancs zárótagja a "</a>" karakterlánc.
Lehetőségünk van megadni, hogy a hivatkozott oldal hol jelenjen meg. Ezt a hivatkozás után, a záró ">" karakter elé írt "target=" paraméterrel adhatjuk meg.
Keretes (Frameset] oldal esetén annak a keretnek a nevét kell megadni, ahol a tartalmat meg akarjuk jeleníteni, illetve vannak előre definiált értékek is.- _blank - új ablakban nyílik
- _top - a keretek fölött, teljes ablakban nyílik
- _self - saját ablakában nyílik
- _parent - a keret főablakában (szülőablak) nyílik