Az Internet számítógépes hálózatok olyan rendszere, amely csomagküldéssel továbbítja az adatokat a TCP/IP szabványt használva. Tulajdonképpen az Internet nem más, mint a számítógépes hálózatok szuperhálózata, mivel millió magán-, intézményi, közoktatási és hivatalos hálózatot kapcsol össze.
Az Internet információkat továbbít, amelyek lehetnek e-mail üzenetek, származhatnak fájl továbbításból, fájl megosztásból, online játékból vagy a web (World Wide Web) állományaiból. Az Internet és a WWW fogalmát gyakran összekeverik és szinonimaként használják, pedig az első egy kommunikációs rendszer, míg a második ezen a rendszeren keresztül továbbított szolgáltatás.
Az Internet elődjét, az Arpanetet az Egyesült Államokban hozták létre a hatvanas években.
A létrehozója az USA DARPA (Defense Advanced Projects Agency, azaz a Fejlett Védelmi kutatások projektjeinek Ügynöksége) volt. A fejlesztés célja az volt, hogy olyan hálózatot hozzanak létre, amely egy esetleges atomcsapást követően is működőképes maradhat. A megoldás az ún. decentralizált hálózat volt, ahol is a végpontok egyenrangúak, és bármelyik tudja működtetni a hálózatot. A fejlesztésbe hamarosan bevonták az egyetemeket és egyéb kutatási cégeket is, így az ARPANET indulásakor négy végpontot kötött össze; Az UCLA alkalmazott tudományok tanszékét, az UC Santa Barbara Culler-Fried matematikai intézetét, az Utah-i egyetem grafikai intézetét és az SRI International nevű kutatócéget. Az adattovábbításra használt protokoll, az NCP, a TCP/IP elődjének is tekinthető. Az évek során egyre több egyetem és kutatóintézet csatlakozott a hálózathoz, mígnem az ARPANET-et 1975-ben teljesen működőképesnek nyilvánították.
Az első nemzetközi hálózat 1978-ban kezdett el működni Anglia és az USA különféle intézményei között. Ehhez csatlakozott 1981-ben Ausztrália, Kanada és Hong Kong.
Maga az Internet elnevezés akkor jelenik meg, amikor 1974-ben két amerikai tudós közzéteszi a TCP/IP protokollról szóló kutatásait. Az új szabványt 1983-ban vezetik be, ezután már csak ezt használják. Még ebben az évben a hadsereg a saját végpontjait leválasztva létrehozza a saját hálózatát MILNET néven.
Az első email szolgáltatás 1989-ben indul el az USA-ban, és ugyanebben az évben megjelenik a piacon az első három ISP (internetszolgáltató) is. Az Internet gyorsan terjed, ám az igazi áttörést a HTTP protokoll és az ehhez kapcsolódó HTML nyelv feltalálása jelentette, amelyet Tim Berners-Lee fejleszt ki 1989-ben. Ezek a fejlesztések tették lehetővé az átlagos felhasználók számára is a könnyű és egyszerű használatot.
A fejlődés méreteit jól mutatja, hogy a statisztikák szerint az Internet az 1990-es évek során évi 100%-os növekedést produkált. A felmérések szerint 2008 márciusában 1,407 milliárd Internet felhasználó volt, míg 2009 végére ez a szám 1,852 milliárdra, míg mára (2011) több mint 2 milliárdra nőtt.